Obornik kozi nie ma zawsze takiego samego składu. Zawartość składników zależy m.in. od wieku kóz, pory roku, sposobu żywienia. Przykładowo, nawóz kozi od zwierząt pasących się na łąkach zawiera najwięcej azotu. Nawóz kozłów zawiera więcej fosforu i wapnia niż kóz. W nawozie koźląt zaś jest sporo potasu. Nawóz kozi zawiera mało sodu i sporo potasu. Mogą się w nim znajdować niestrawione nasiona chwastów i traw. To zależy od pory roku i sposobu żywienia kóz. U nas Państwo otrzymują nawóz najwyższej jakości, z dużej hodowli o zróżnicowanym wieku i płci.

Obornik koński jest jednym z najrozsądniejszych decyzji o nawożeniu naszych upraw jeżeli chcemy aby nasze uprawy były jak najbardziej ekologiczne. Dodatkowo z uwagi na obecną formę hodowli zwierząt musimy zwrócić uwagę na to że obornik koński jest najbardziej ekologicznym z dostępnych na rynku. Hodowla koni rzadko oparta jest na paszach modyfikowany lub antybiotykach, a końska dieta to zazwyczaj siano i owies. Tak więc jest to idealny produkt do eko-upraw.
Nawożenie tym rodzajem obornika nie tylko ma aspekt ekologiczny ale również glebotwórczy, dodatkowo dzięki dużej zawartości próchnicy magazynuje wodę. Ma to kolosalne znaczenie w dobie corocznych suszy, które nas nawiedzają.

Stosowanie obornika końskiego oraz ściółkowanie pozwala nam na ograniczenie ilości zabiegów w naszych uprawach, zabezpiecza rośliny przed wysychaniem, a glebę przed erozją. Ponad to wabi pożyteczne organizmy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu naszego ogrodu lub pola.