Talisma EC

Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzenia emulsji wodnej, przeznaczony do zwalczania szkodników magazynowych ziarna zbóż: wołka zbożowego, kapturnika zbożowca, trojszyków, spichrzela surynamskiego.

----------------------- • -----------------------

STOSOWANIE

Maksymalna stosowana dawka dla jednorazowego zastosowania to 2 l/100 ton ziarna. Maksymalna liczba zabiegów 1/partię zmagazynowanych ziaren. Zalecana ilość wody 48 l/100 ton ziarna. Stosować bezpośrednio na ziarno. Środek TALISMA EC zapewnia długotrwałą ochronę (powyżej roku) w zalecanej dawce 20 ml na tonę ziarna.

----------------------- • -----------------------

SPOSÓB UŻYCIA

Okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta (okres prewencji): 2 dni.Okres prewencji dla pszczół (okres zapobiegający zatruciu): nie dotyczy.

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia przeznaczenia roślin/produktów roślinnych do konsumpcji (okres karencji): 1 dzień.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia, w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz): 1 dzień.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia, w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane: nie dotyczy.

Zalety

Skuteczne zwalczanie szkodników magazynowych już od 1zł na 1 tonę ziarna! Natychmiastowe i długotrwałe działanie przy jednokrotnym zastosowaniu: zapobiegawczo do 12 miesięcy, dawka 1-2 litry/100 ton ziarna. Niewymagane odwietrzenie zboża. Prewencja tylko 2 dni. Bezpieczeństwo dla operatora i konsumenta. Interwencyjnie do 2-3 miesięcy, dawka 1 litr/100 ton ziarna. Bardzo krótki okres karencji (1 dzień). Nie wymaga wietrzenia magazynów.

----------------------- • -----------------------

SKŁAD

Cypermetryna (związek z grupy pyretroidów) – 80 g w 1 litrze środka (7,89%)

Związek nie będący substancją czynną: piperonyl butoksydu.

Środek dostępny w opakowaniach:
1 l - 155 zł